Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Hattrick Sobczaka! Mazowsze 5. Zawisza 2

Grójeckie Mazowsze szybko otrząsnęło się po porażce z Polonią Iłża. W sobotę podopieczni Konrada Główki pokonali na Laskowej Zawiszę Sienno 5:2 (3:2). Hattrickiem popisał się najlepszy snajper żółto-niebieskich, Rafał Sobczak.

Niespodziewanie, i to już w drugiej minucie meczu prowadzenie objęli goście. Po błędzie Mikołaja Nojka w środku pola i szybkim ataku lewą flanką piłkę do siatki skierował zamykający akcję Zawiszy Michał Kutera.

Grójczanie odpowiedzieli błyskawicznie, i to aż trzykrotnie.

Trzy minuty po golu dla przyjezdnych na indywidualną akcję zakończoną strzałem zdecydował się prawy pomocnik Mazowsza Seweryn Kalinowski. Piłka odbiła się od poprzeczki i trafiła pod nogi Jakuba Derewicza, który odegrał ją wzdłuż bramki do nadbiegającego Rafała Sobczaka, a ten nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w bramce.

Siedem minut później po daleki wrzucie z autu główkował Mariusz Lisiecki. Futbolówkę odbił golkiper gości, ale wprost pod nogi Sobczaka, który tylko dopełnił formalności.

Najskuteczniejszy napastnik Mazowsza chwilę później wykorzystał fatalny błąd bramkarza i podwyższył na 3:1.

Po tej bramce grójczanie niepotrzebnie dali grać gościom. Co prawda blisko podwyższenia był Kalinowski, ale z drugiej bramki w ostatniej minucie pierwszej połowy cieszyli się piłkarze z Sienna. Jakuba Biedulę wyprzedził Michał Kutera, zdobywając swoją drugą bramkę.

Po przerwie do siatki trafiali już tylko piłkarze z Grójca, i to dwa razy w ten sam sposób. Z prawej strony dośrodkowywał rezerwowy Dominik Dąbrowski, a piłkę do siatki głową kierowali najpierw Tomasz Jaskólski, a następnie Mikołaj Nojek.

Mazowsze Grójec – Zawisza Sienno 5:2
Gole: Sobczak (5., 12., 18.), Jaskólski (62.), Nojek M. (90.) – Kutera (2., 44.)
Skład Mazowsza: Biedula – Gotlib (46. Dąbrowski), Lisiecki, Ogonowski, Kalinowski, Złoch, Nojek M., Sobczyk (46. Wierzbicki), Jaskólski, Sobczak, Derewicz

dodane: 14 maja 2016 r. (18:04)