Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2024 roku

Zabrakło 40 sekund. Mazowsze zremisowało z Prochem

Mimo sporych osłabień grójeckie Mazowsze postawiło się liderowi z Pionek. Podopieczni Konrada Główki prowadzili z Prochem 2:1, ale gol z 90.minuty przesądził o remisie, i tym samym awansie do IV ligi drużyny gospodarzy.

Do przerwy lekką przewagę miał Proch, ale nie przełożyło się to na sytuacje strzeleckie dla gospodarzy.

W drugiej połowie mecz się wyrównał. Mazowszu udało się opanować środek pola. Niestety, w 63.minucie sędzia podyktował dość kontrowersyjny rzut karny po zderzeniu Michała Czerepoka z rywalem w okolicy linii pola karnego. Jedenastkę na gola zamienił Kołodziej.

Mimo straty gola, Mazowsze jeszcze mocniej przycisnęło rywala. W 67.minucie zaowocowało to faulem w polu karnym na Danielu Wierzbickim, a jedenastkę wykorzystał doświadczony Tomasz Jaskólski.

Pięć minut później, po firmowym rzucie rożnym grójczan piłka trafiła do Łukasza Ogonowskiego, który dał Mazowszu prowadzenie.

Kiedy wydawało się już, że mecz zakończy się zwycięstwem żółto-niebieskich, i gospodarze będą musieli odłożyć świętowanie awansu sędzia podyktował rzut wolny z 20 metra boiska. Do futbolówki podszedł Iwanowski i przepięknym uderzeniem w samo okienko nie dał szans Przybylskiemu.

Po remisie w Pionkach, na dwie kolejki przed końcem rozgrywek podopieczni Konrada Główki tracą do drugiego miejsca premiowanego grą w barażach o IV ligę pięć punktów. Aby mieć szansę na walkę o szybki powrót do IV ligi, grójczanie muszą wygrać dwa ostatnie mecze (w tym przyszłotygodniowy z pojedynek z drugą w tabeli Powiślanką), i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych meczach.

Proch Pionki - Mazowsze Grójec 2:2 (0:0)
Gole: Jaskólski (67., rzut karny), Ogonowski (71.) - Kołodziej (63., rzut karny), Iwanowski (90.)
Skład Mazowsza: Przybylski - Wierzbicki, Lisiecki, Ogonowski, Czerepok, Dąbrowski, Złoch, Jaskólski, Derewicz, Kalinowski, Sygnarek (85. Sobczyk)

dodane: 5 czerwca 2016 r. (19:22)