Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Mazowsze gromi! Ładny gest kibiców

Podopieczni Konrada Główki pokonali pewnie 5:1 (2:0) Zawiszę Sienno. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Rafał Sobczak, po jednym trafieniu dołożyli Daniel Złoch i Damian Sioćko, a jedna bramka padła po samobójczym strzale Włodzimierza Łukasiaka.

Rozpoczęcie sobotniego meczu poprzedziła minuta ciszy dla zmarłego kilka tygodni temu Tomasza Procka – wieloletniego zawodnika grójeckiego Mazowsza, a zarazem wiernego kibica. Z tej okazji jego koledzy z trybun przygotowali specjalną oprawę, a flagę przybrano czarnym kirem.

Samo spotkanie od pierwszego gwizdka przebiegało pod dyktando żółto-niebieskich. Już w 4.minucie prostopadłe podanie od Daniela Złocha wykorzystał Rafał Sobczak.

Najlepszy strzelec Mazowsza z poprzednich rozgrywek zdobył też drugą bramkę. W samej końcówce pierwszej połowy ładnie z piłką na lewym skrzydle zabrał się wchodzący do pierwszego zespołu junior Oskar Sygnarek. Odegrał do Sobczaka, który był faulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił sam poszkodowany.

Po wznowieniu gry podopieczni Główki nie zamierzali zwalniać tempa. Po rzucie rożnym piłkę do siatki wpakował zamykający akcję kapitan Mazowsza, Daniel Złoch. Nie minęło 60 sekund, a grójczanie cieszyli się z kolejnej bramki. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Kamila Busztę piłkę do własnej bramki głową posłał obrońca Zawiszy, Włodzimierz Łukasiak.

Goście odpowiedzieli trafieniem z rzutu wolnego, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Po akcji Daniela Złocha i Arkadiusza Gałki wynik mecz na 5:1 ustalił Damian Sioćko, który chwilę wcześniej zameldował się na placu gry.

MAZOWSZE GRÓJEC – Zawisza Sienno 5:1 (2:0)
Gole: Sobczak (4., 44.), Złoch (48.), Łukasiak (49., sam.), Sioćko (85.) - ? (51.)
Skład Mazowsza: Przybylski (84. Solecki) – Nojek D., Lisiecki, Kowalczyk, Gałka, Złoch, Buszta (61. Karls), Nojek M. (56. Rogoziński), Derewicz, Sygnarek, Sobczak (84. Sioćko)

autor: MazowszeGrojec.pl
dodane: 20 sierpnia 2016 r. (13:28)