Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku

Mazowsze lepsze od Powiślanki

Podopieczni Tomasza Sokołowskiego pokonali przed własną publicznością Powiślankę Lipsko, i wrócili na drugie miejsce w tabeli.

W sobotnim meczu z bezpośrednim rywalem z ligowej tabeli przewagę optyczną przez praktycznie całe spotkanie mieli grójczanie.

W 19.minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego wykonywanego przez Daniela Nojka piłkę głową do siatki skierował Andrzej Rogoziński.

Kilkanaście minut później piłkę na środku boiska przejął kapitan Mazowsza Daniel Złoch, popędził z nią w stronę pola karnego rywali i pewnym uderzeniem podwyższył na 2:0.

Goście z Lipska ruszyli do odrabiania strat od początku drugiej połowy. Mieli kilka rzutów rożnych. Po jednym z nich zawodnik Powiślanki wślizgnął się przed piłkarzy z Grójca i zmniejszym rozmiary strat.

Do końca meczu grójczanie kontrolowali przebieg gry, a rywale starali się groźnie kontratakować. Najlepszą sytuację do podwyższenia wyniku miał rezerwowy Paweł Grodzki, ale nie zdołał pokonać bramkarza Powiślanki.

Ostatecznie mecz na szczycie Radomskiej Ligi Okręgowej zakończył się zwycięstwem żółto-niebieskich. Dzięki niemu grójczanie wyprzedzili drużynę z Lipka, i wrócili na drugie miejsce w tabeli. Do lidera z Jedlińska (wygrał 2:0 z Pilicą) Mazowsze traci jednak aż 12 punktów. Do końca rozgrywek pozostało pięć kolejek.

Mazowsze Grójec - Powiślanka Lipsko 2:1 (2:0)
Gole: Rogoziński (19.), Złoch (36.) - ? (48.)
Skład Mazowsza: Almir - Derewicz, Lisiecki, Cackowski, Nojek D. (55. Karls), Gotlib (60. Grodzki), Złoch, Nojek M., Sobczak, Zieliński (46. Czerepok), Rogoziński (75. Buszta)

dodane: 21 maja 2017 r. (11:34)