Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2024 roku

Zakończenie w dobrym stylu

Siedem goli, zwycięstwo Mazowsza, bramkarz – napastnikiem, trener znoszący na plecach strzelca trzech bramek, wspólne grillowanie – tak w skrócie wyglądała środa na stadionie przy ulicy Laskowej, którą piłkarze grójeckiego klubu zakończyli sezon 2016/2017.

Mimo, iż od początku przewagę optyczną mieli podopieczni Tomasza Sokołowskiego, to pierwsi z prowadzenia cieszyli się goście ze Zwolenia. W 18.minucie na strzał z dystansu zdecydował się Damian Kołtunowicz, zaskakując Cezarego Przybylskiego.

W 30.minucie po składnej akcji Mazowsza z dystansu w poprzeczkę trafił Jakub Derewicz. Chwilę później po uderzeniu z rzutu wolnego wynik wyrównał kapitan grójeckiej drużyny Daniel Złoch.

Jeszcze przed przerwą Kamil Zieliński odzyskał piłkę pod polem karnym rywali i dośrodkował, a jego podanie na gola przyłożeniem stopy zamienił Andrzej Rogoziński.

Chwilę po zmianie stron dośrodkował Sobczak, a na 3:1 podwyższył Michał Czerepok.

Ten sam zawodnik w 64.minucie zdobył kolejnego gola po podaniu od rezerwowego Dominika Dąbrowskiego.

Wysokie prowadzenie uśpiło czujność grójeckiej defensywy, która dała sobie wbić gola, a strzelcem był Sebastian Kośmiński.

Ostatnie słowo należało jednak do żółto-niebieskich, a dokładniej Michała Czerpoka, który po ładnym rajdzie Damiana Karlsa wykończył akcję, kompletując hattricka. Ustalił tym samym wynik meczu na 5:2 dla Mazowsza.

Jednocześnie, jak się okazało, zdobywając trzeciego gola wygrał zakład z trenerem Tomaszem Sokołowskim, który honorowo zniósł swojego piłkarza na plecach z boiska.

Sportowy wieczór na stadionie przy Laskowej zwieńczyło wspólne grillowanie.

Już wcześniej Mazowsze zapewniło sobie drugie miejsce w tabeli na koniec sezonu. Niestety, w tym roku nie daje ono na razie prawa gry w barażach o IV ligę.

MAZOWSZE GRÓJEC – Zwolenianka Zwoleń 5:2 (2:1)
Gole: Złoch (31.), Rogoziński (39.), Czerepok (47., 64., 81.)
Skład Mazowsza: Przybylski – Zieliński, Lisiecki, Gotlib, Derewicz (60. Małecki), Karls, Złoch, Czerepok, Grodzki (60. Wierzbicki), Rogoziński (60. Dąbrowski), Sobczak (80. Erden)

dodane: 15 czerwca 2017 r. (15:23)