Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2024 roku

Derby dla Grójca

W środę Mazowsze pokonało przed własną publicznością lokalnego rywala z Nowego Miasta nad Pilicą 4:1 (1:0).

W pierwszej połowie derby nie były porywającym widowiskiem. Już w 13.minucie wynik meczu po dośrodkowaniu od Pawła Grodzkiego otworzył Andrzej Rogoziński, który przyjęciem piłki minął obrońcę i umieścił futbolówkę tuż przy słupku.

Do przerwy wynik mógł być jeszcze korzystniejszy, ale dogodnych sytuacji nie wykorzystali Daniel Złoch i asystujący przy pierwszym golu Grodzki.

Zdecydowanie ciekawiej było po przerwie. Zaczęło się dobrze dla Mazowsza. W 58.minucie Daniel Nojek uderzeniem z rzutu wolnego zaskoczył golkipera gości.

Pilica odpowiedziała dziesięć minut później, trafieniem Dworakowskiego, i zrobiło się dość nerwowo, bo rywala poczuli krew, i próbowali wyrównać.

Ich ataki ostudził w 80.minucie Daniel Złoch. Kapitan grójczan otrzymał ładne prostopadłe podanie od Mikołaja Nojka, wyczekał obrońcę, i pewnym uderzeniem podwyższył na 3:1.

Kilka chwil później wychodzącego sam na sam Kamila Zielińskiego powalił w polu karnym jeden z obrońców Pilicy za co został wyrzucony z boiska, a Mazowsze otrzymało rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Mikołaj Nojek, ustalając wynik meczu na 4:1.

Już w sobotę kolejny mecz na stadionie przy Laskowej. O 16.00 grójczanie podejmą Zawiszę Sienno.

MAZOWSZE GRÓJEC – Pilica Nowe Miasto 4:1 (1:0)
Gole: Rogoziński (13.), Nojek D. (58.), Złoch (80.), Nojek M. (85.)
Skład Mazowsza: Erden – Gałka, Złoch, Nojek D., Lisiecki, Grodzki (65. Zieliński), Orłowski (48. Nojek M.), Małecki, Derewicz, Wysocki (85. Jędrzejczyk), Rogoziński (79. Gotlib)

dodane: 3 maja 2018 r. (08:48)