Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024 roku

Mazowsze nie wykorzystało szansy

Grójczanie tylko zremisowali przed własną publicznością z Zamyłniem Radom, i nie wykorzystali szansy na odrobienie strat do liderującego Radomiaka II Radom.

Sobotnie spotkanie zaczęło się świetnie dla piłkarzy Tomasza Sokołowskiego. Już w pierwszej akcji Daniel Złoch dośrodkował do Michała Czerepoka, który z bliska pokonał bramkarza rywali.

Z prowadzenia grójczanie cieszyli się jednak tylko kwadrans. Błąd obrony Mazowsza wykorzystał Marcin Trojanowski, który z bliska po rękach Almira Erdena wyrównał.

Po przerwie znów dała się zaskoczyć defensywa Mazowsza. Po szybkiej kontrze z gola cieszyli się piłkarze Zamłynia.

W 60.minucie trener Sokołowski postawił wszystko na jedną kartę. Obrońcę Mariusza Lisieckiego zastąpił ofensywny Rafał Sobczak. Przyniosło to skutek bardzo szybko. Po chwili mógł wyrównać Paweł Wysocki, ale jego uderzenie główką po efektownej paradzie odbił bramkarz rywali. Po chwili po rzucie rożnym więcej szczęścia miał Mikołaj Nojek, który z bliska zdobył bramkę na 2:2.

Było jeszcze sporo czasu do końca, i grójczanie „poczuli krew”. Po dograniu Złocha w bramkarza trafił Rafał Sobczak, a kilka minut później Andrzej Rogoziński w dogodnej sytuacji minimalnie spudłował, i mecz zakończył się podziałem punktów.

Tym samym podopieczni Tomasza Sokołowskiego nie wykorzystali szansy na zmniejszenie strat do liderującego Radomiaka II Radom (remis z Jodłą) oraz Prochu Pionki (remis z Powiślanką). Do tych rywali grójczanie tracą odpowiednio cztery i jeden punkt. Z tym, że zarówno Radomiak jak i Proch mają rozegrany jeden mecz mniej, niż Mazowsze.

Za tydzień żółto-niebieskich czeka arcyważny a zarezem trudny mecz w Pionkach.

Mazowsze Grójec – Zamłynie Radom 2:2 (1:1)
Gole: Czerepok (2.), Nojek M. (60.) – Trojanowski (17.), ? (49.)
Skład Mazowsza: Erden – Gałka, Lisiecki (60. Sobczak), Nojek M., Orłowski (46. Grodzki), Derewicz, Małecki, Czerepok, Wysocki, Rogoziński (75. Zieliński), Złoch

dodane: 13 maja 2018 r. (12:07)