Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024 roku

Moralne zwycięstwo nad Radomiakiem

Mazowsze zakończyło sezon 2017/2018 pokonując pewnego awansu do IV ligi Radomiaka II Radom 3:2 (0:1). Gole dla zespołu Daniela Złocha zdobyli Mariusz Lisiecki, Rafał Sobczak i Michał Orłowski. Grójczanie uplasowali się ostatecznie na trzecim miejscu w tabeli.

Podobnie jak to miało miejsce w praktycznie wszystkich meczach rundy wiosennej, także na boisku w Suskowoli to piłkarze z Grójca mieli inicjatywę, częściej utrzymywali się przy piłce i prowadzili ataki pozycyjne.

W meczu z rezerwami Radomiaka nie przekładało się to jednak na klarowne sytuacje strzeleckie. Z gola cieszyli się natomiast gospodarze. W 14.minucie przed polem karnym faulował Mariusz Lisiecki. Do piłki podszedł kapitan radomian, i mocnym uderzeniem przy słupku pokonał Almira Erdena.

Mazowsze mogło odpowiedzieć pod koniec pierwszej połowy, ale w dogodnej sytuacji Rafał Sobczak trafił wprost w bramkarza rywali.

Wyrównać udało się tuż po wznowieniu gry. Przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniela Nojka faulowany w szesnastce był Paweł Wysocki. Do piłki podszedł Lisiecki i pewnym strzałem po ziemi doprowadził do wyrównania.

W 62.minucie po składnej akcji Radomiaka piłkę przed siebie odbił Almir Erden, a nadbiegający rywal nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Trzy minuty później pięknym uderzeniem z woleja rywalom odpowiedział Rafał Sobczak. Kopnięta przez napastnika futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki.

Rozstrzygająca akcja meczu miała miejsce w 78.minucie gry. Prostopadłym podaniem do Sobczaka popisał się rezerwowy Maciej Małecki. Sobczak minął obrońcę i dograł na środek pola karnego do Michała Orłowskiego, który tylko dopełnił formalności, ustalając wynik meczu na 3:2 dla Mazowsza.

Tym samym grójczanie po raz drugi w tym sezonie pokonali rezerwy Radomiaka. Przypomnijmy, iż zespół ten zapewnił sobie już wcześniej awans do IV ligi. Trzeba też wspomnieć o tym, iż rezerwy radomskiego klubu zostały dokoptowane przed tym sezonem do ligi okręgowej decyzją związku bez konieczności występów w klasie B i A, co przez dużą część lokalnego środowiska sportowego zostało uznane za decyzję skandaliczną, wbrew duchowi sportowej rywalizacji.

Mazowsze zakończyło sezon na bardzo dobrym trzecim miejscu. Choć oczywiście apetyty były większe. Szczególnie po tym, jak na półmetku grójczanie przewodzili ligowej stace. Kilka słabszych występów wiosną spowodowało jednak, iż marzenia o awansie trzeba odłożyć na kolejny sezon.

Radomiak II Radom – MAZOWSZE GRÓJEC 2:3 (1:0)
Gole: ? (14.), ? (62.) – Lisiecki (47.), Sobczak (65.), Orłowski (78.)
Skład Mazowsza: Almir Erden – Grodzki, Lisiecki, Gałka, Nojek D., Orłowski (87. Zieliński), Złoch, Wysocki, Czerepok, Rogoziński (75. Małecki), Sobczak (90. Gotlib)

dodane: 17 czerwca 2018 r. (09:54)