Dzisiaj jest wtorek, 16 kwietnia 2024 roku

Mazowsze zdeklasowało Orła! Cztery gole Sobczaka

W sobotnim meczu uznawanym za hit kolejki Radomskiej Ligi Okręgowej Mazowsze rozbiło przed własną publicznością Orła Wierzbica aż 6:0 (3:0). Czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Rafał Sobczak, a po jednym trafieniu dołożyli Mikołaj Nojek i Michał Czerepok.

Zawody zaczęły się idealnie dla grójczan. Już w 4.minucie po podaniu z głębi pola od Mariusza Lisieckiego uderzeniem z powietrza prowadzenie Mazowszu dał Rafał Sobczak. Kwadrans później futbolówkę na wysokości pola karnego przejął Arkadiusz Gałka i błyskawicznie dograł do wbiegającego w pole karne Mikołaja Nojka, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczkę. W 33.minucie doskonały kontrę z własnej połowy boiska wyprowadził Paweł Lepa, po której Sobczak znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości i podwyższył na 3:0.

Pierwsza odsłona należała zdecydowanie do żółto-niebieskich. Rywale odpowiedzieli właściwie tylko jedną groźną akcją, po której futbolówka minęła słupek bramki strzeżonej przez Almira Erdena.

Po przerwie grójczanie kontynuowali swój festiwal strzelecki. Najpierw po zamieszaniu w polu karnym z bliska golkipera rywali pokonał Sobczak. Ten sam zawodnik w 58.minucie po świetnej, zespołowej akcji i podaniu Daniela Złocha zdobył swoją czwartą bramkę w tym spotkaniu. Wynik na 6:0 po dograniu rezerwowego Macieja Małeckiego precyzyjnym uderzeniem głową ustalił Michał Czerepok.

W przyszłą niedzielę derby powiatu. Podopieczni Roberta Radońskiego pojadą do mocnej w tym sezonie KS Warki.

Mazowsze Grójec – Orzeł Wierzbica 6:0 (3:0)
Gole: Sobczak (4., 33., 49., 58.), Nojek M. (19.), Czerepok (66.)
Skład Mazowsza: Erden – Gałka, Złoch, Lisiecki, Nojek M. (76. Gotlib), Sobczak (70. Rogoziński), Derewicz, Lepa, Wysocki B. (63. Małecki), Wysocki P., Czerepok (86. Zieliński)

dodane: 21 pazdziernika 2018 r. (08:48)