Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku

Mazowsze wystartowało na „piątkę”! Strzelecki popis Sobczaka

Podopieczni Macieja Soroki zanotowali udaną inaugurację rundy wiosennej. Pokonali w Grójcu pewnie 5:1 (2:0) Iłżankę Kazanów.

Lepszego początku meczu żółto-niebiescy chyba nie mogli sobie wymarzyć. Była 40 sekunda meczu, kiedy na środku boiska rozpędził się Rafał Sobczak. Przebiegł dobre 30 metrów i odegrał do lepiej ustawionego Tomasza Żebrowskiego, który precyzyjnym uderzeniem przy słupku otworzył wynik meczu.

Dziesięć minut później po ładnym crossowym podaniu Daniela Złocha w pole karne wbiegł Dawid Skrzycki. Ograł dwóch obrońców i wyłożył piłkę do Rafała Sobczaka, który tylko dopełnił formalności.

Przed przerwą grójczanie mieli jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale zabrakło skuteczności.

Drugą część meczu żółto-niebiescy mogli rozpocząć od mocnego uderzenia, ale Rafał Sobczak z bliskiej odległości trafił w słupek.

Ta sytuacja zemściła się kilka minut później. Goście zdobyli gola po stałym fragmencie gry. Wprowadziło to nieco nerwowości w poczynania grójczan, ale szybko udało się opanować sytuacje. W 68.minucie prawą flanką przebił się Daniel Złoch, i dograł do Sobczaka, który wolejem podwyższył na 3:1.

Był to początek „show” popularnego „Małego”. Nie minęły bowiem trzy minuty, a ponownie prawą stronę rozpędził się Daniel Złoch, i odegrał do Sobczaka, który dopełnił formalności. Chwilę później błąd popełnili obrońcy Iłżanki. Futbolówkę przejął Dawid Skrzycki i wyprowadził na czystą pozycję Sobczaka, który zdobył swoją czwartą bramkę w tym meczu, ustalając wynik na 5:1 dla Mazowsza.

Za tydzień grójczanie podejmą Potworów. Początek meczu w sobotę o godzinie 16.00 na stadionie przy ul. Laskowej.

Mazowsze Grójec – Iłżanka Kazanów 5:1 (2:0)
Gole: Sobczak (4), Żebrowski
Skład Mazowsza: Przybylski - Gałka (85. Nojek D.), Zakrzewski (73. Gotlib), Złoch, Lisiecki, Skrzycki (80. Poczek), Sobczak (77. Rogoziński), Trawiński, Tarwacki, Żebrowski (80. Zieliński), Czerepok (66. Grzybowski)

dodane: 17 marca 2019 r. (19:04)