Dzisiaj jest wtorek, 14 maja 2024 roku

Wyśmienity mecz Mazowsza w Pionkach

Grójczanie po jednym z najlepszych swoich meczy w tym sezonie pokonali w Pionkach 4:1 (3:0) dotychczasowego lidera tabeli.

Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy stworzyli sobie niezłą sytuację strzelecką, ale Mazowsze od straty gola uchroniła interwencja Cezarego Przybylskiego. Grójczanie odpowiedzieli na akcję gości błyskawicznie i co najważniejsze skutecznie. Wynik otworzył Daniel Złoch. Na 2:0 po stałym fragmencie gry podwyższył Adrian Gotlib, który przyłożył nogę po rzucie z autu wykonywanym przez Arkadiusza Gałkę. Przed przerwą na 3:0 po świetnym przeszywającym dwie linie podaniu od Dawida Skrzyckiego podwyższył Łukasz Grzybowski.

W pierwszej odsłonie podopiecznym Macieja Soroki udało się zablokować niezwykle groźne skrzydła Prochu, a w środku pola o dominację nad rywalami zadbali Adrian Gotlib i Jarosław Tarwacki. To plus dobra skuteczność okazały się kluczem do sukcesu.

Gospodarze próbowali ratować sytuację po przerwie, ale przy lejącym się z nieba żarze szło im to dość opornie. Zdołali wbić grójczanom tylko jedną bramkę. Wynik spotkania na 4:1 precyzyjnym uderzeniem z około 20 metrów ustalił najlepszy snajper radomskiej okręgówki, Rafał Sobczak. Dla napastnika był to dziewiętnaste trafienie w tych rozgrywkach.

Ze zwycięstwa Mazowsza cieszą się najbardziej sąsiedzi z Warki, którzy awansowali na pozycję lidera, mijając o dwa punkty Proch. Grójczanie mają tylko czysto teoretyczne szanse na zagranie w barażach o IV ligę. W ostatniej kolejce (sobota, godz. 17.00) muszą pokonać przed własną publicznością Jodłę, i liczyć na porażkę Pionek w Kazanowie.

Proch Pionki – Mazowsze Grójec 1:4 (0:3)
Gole: Kisiel 72 - Złoch 4, Gotlib 21, Grzybowski 35, Sobczak 76
Mazowsze: Przybylski - Gałka, Gotlib, Złoch, Norek, Lisiecki, Skrzycki (75. Małecki), Sobczak (80. Nojek M.), Tarwacki, Grzybowski (90. Zakrzewski), Trawiński (65. Żebrowski)

dodane: 9 czerwca 2019 r. (14:08)