Dzisiaj jest sobota, 13 lipca 2024 roku

Rozwój piłki nożnej w Grójcu

Obecnie Grójec podobnie jak inne miasta w Polsce przechodzi boom na piłkę nożną. Setki osób w naszej gminie trenują i grają regularnie w piłkę nożną a co za tym idzie, powstaje infrastruktura sportowa oraz podmioty organizujące i umożliwiające grę.

Grójecki Klub Sportowy „Mazowsze” jako podmiot odpowiedzialny za stworzenie warunków do wyczynowego uprawiania piłki nożnej w Grójcu, rozpoczął działania konsolidujące te środowiska w celu stworzenia ścieżki rozwoju sportowego dla zdolnej młodzieży. 

Klub zakupił w ostatnim czasie sprzęt sportowy oraz urządzenia umożliwiające monitorowanie rozwoju i postępów młodych zawodników. Mazowsze zatrudnia trenerów licencjonowanych UEFA oraz wychowawców posiadających wyższe wykształcenie w zakresie wychowania fizycznego. Ponadto nawiązaliśmy współpracę ze specjalistami w zakresie przygotowania motorycznego oraz treningu bramkarskiego. Partnerem Maszowsza od tego roku jest także klinika fizjoterapeutyczna GroMed, monitorująca rozwój i zdrowie dzieci. Wszystkie te działania mają na celu profesjonalizację pracy z młodymi sportowcami. Celem jest praca na najwyższym poziomie, pozwalająca utalentowanej młodzieży rozwijać swój talent bez potrzeby opuszczania rodzinnego miasta.

Nawiązaliśmy partnerską współpracę z największą szkółką piłkarską w regionie, FC Mundialito, która prowadzi szkolenie w kilku ośrodkach w naszym powiecie. Ma to na celu umożliwienie dzieciom powyżej 12 roku życia, które muszą już rywalizować w rozgrywkach 11 osobowych, stworzenie szerokich i mocnych zespołów pozwalających na prawidłową pracę oraz skuteczną rywalizację w ligach młodzieżowych.

Od początku sierpnia rozpoczynają się treningi zespołów młodzieżowych, jednak już dziś przygotowywane są indywidualne plany rozwoju dla każdego dziecka objętego planem szkolenia. Trenerzy pracujący z dziećmi otrzymają wytyczne pozwalające na indywidualizację pracy tak w zakresie rozwoju piłkarskiego jak i rozwoju fizycznego dzieci uczestniczących w procesie szkolenia.

Pełne efekty tych działań będą widoczne za parę lat, kiedy nasz zespół seniorów będzie miał stały dopływ zdolnych wychowanków. Jako klub miejski uważamy, że naszym obowiązkiem jest stawianie na wychowanków klubu i zawodników z naszej gminy i powiatu, oczywiście nie zawsze uda się stworzyć zespół wyłącznie składający się z lokalnych zawodników, ale planowa praca mająca właśnie taki cel, ma do tego doprowadzić w przeciągu kilku najbliższych lat.

Jerzy Engel
Dyrektor Sportowy
Grójecki Klub Sportowy „Mazowsze”


autor: MazowszeGrojec.pl
źródło: własne
dodane: 19 lipca 2023 r. (14:33)

MazowszeGrojec.pl na Facebooku

Wspierają nasGrojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Mamy zielony certyfikat PZPN


PZPN wyróżnił akademię GKS Mazowsze Grójec „zielonym certyfikatem”, który przyznawany jest klubom prowadzonym według wysokich standardów organizacyjnych i szkoleniowych.Wkrótce

PLAN GIER KONTROLNYCH:

GKS Belsk Duży - sobota, 13 lipca, godz. 18
GPSZ Głuchów - sobota, 20 lipca, godz. 14
GKS Drogowiec Jedlińsk - sobota, 27 lipca, godz. 10
LKS Perła Złotokłos - sobota, 3 sierpnia, godz. 11

* Uwaga, ze względu na modernizację stadionu przy Laskowej, wszystkie mecze kontrolne zostaną rozegrane na wyjazdach.