Dzisiaj jest sobota, 13 lipca 2024 roku

#GrójecRazem - Grają razem i... wygrywają!

Udany start projektu #GrójecRazem czyli wystawienia wspólnej drużyny przez GKS Mazowsze i FC Mundialito w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu. W rozegranym w niedzielę turnieju I rundy U15 chłopców grójecka drużyna spisała się bardzo dobrze i awansowała do kolejnego etapu MMP! Warto podkreślić, że Grójec był gospodarzem tych rozgrywek, które dzięki współpracy klubów z Grójeckim Ośrodkiem Sportu odbyły się w hali „Spartakus”. Kciuki za zespół z naszego miasta mocno trzymał kibicujący młodym piłkarzom z trybun Burmistrz Dariusz Gwiazda.

Mimo niewielkiego futsalowego doświadczenia oraz konieczności szybkiego scalenia zespołu z zawodników grających na co dzień w innych drużynach, młodzi piłkarze występujący w eliminacjach MMP pod szyldem #GrójecRazem szybko złapali wspólny „futsalowy język” i pokazali w niedzielę na parkiecie „Spartakusa” fajną i skuteczną grę. Dwa zwycięstwa pozwoliły im na zajęcie 3. miejsca w turnieju i awans do kolejnej fazy, która odbędzie się na początku grudnia. Oby zaszli jak najdalej!
 
- Współpracę FC Mundialito i Mazowsza zaczynamy od futsalu, ale mamy już wizję długofalowych wspólnych działań, które chcielibyśmy prowadzić pod hasłem #WGR czyli rozwijając ten charakterystyczny dla Grójca skrót - #WyGramyRazem przyszłości dzieci. Bo rozwój sportowy najmłodszych to jest nasz główny cel - zapowiada Michał Kocięba, Prezes FC Mundialito oraz od niedawna członek Zarządu GKS Mazowsze.
 
W tym sezonie w rozgrywkach futsalowych zobaczymy także inne grójeckie zespoły - już za tydzień - w niedzielę, 26 listopada zespół Mazowsza Grójec 2007 zagra w Belsku Dużym w turnieju el. MMP U17, a zmierzy się m.in. z drużyną warszawskiej Legii! W drugi weekend grudnia na parkiecie pokażą się zawodniczki z żeńskiej drużyny FC Mundialito, która będzie starała się powtórzyć wielki sukces z poprzedniego sezonu, gdy w kategorii U15 awansowała do finałów ogólnopolskich.
 
- W tym sezonie postanowiliśmy wspólnie z FC Mundialito mocniej wejść w futsal, który jest doskonałym urozmaiceniem szkolenia młodych piłkarzy i piłkarek, a także okazją do gry z najlepszymi zespołami w okresie jesienno-zimowym, gdy nie ma rozgrywek na trawie. Projekt #WGR zaczynamy w ramach dwóch klubów, ale liczymy, że włączą się do niego także inne drużyny z regionu i wspólnie stworzymy świetne warunki do rozwoju utalentowanej młodzieży z całego powiatu. Jesteśmy otwarci na współpracę - deklaruje prezes GKS Mazowsze Paweł Suchecki.
 
#WGR #WyGramyRazem #PrzyszłośćDzieci


autor: MazowszeGrojec.pl
źródło: informacja prasowa
dodane: 20 listopada 2023 r. (18:44)

MazowszeGrojec.pl na Facebooku

Wspierają nasGrojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Mamy zielony certyfikat PZPN


PZPN wyróżnił akademię GKS Mazowsze Grójec „zielonym certyfikatem”, który przyznawany jest klubom prowadzonym według wysokich standardów organizacyjnych i szkoleniowych.Wkrótce

PLAN GIER KONTROLNYCH:

GKS Belsk Duży - sobota, 13 lipca, godz. 18
GPSZ Głuchów - sobota, 20 lipca, godz. 14
GKS Drogowiec Jedlińsk - sobota, 27 lipca, godz. 10
LKS Perła Złotokłos - sobota, 3 sierpnia, godz. 11

* Uwaga, ze względu na modernizację stadionu przy Laskowej, wszystkie mecze kontrolne zostaną rozegrane na wyjazdach.