Dzisiaj jest sobota, 15 czerwca 2024 roku

Liga okręgowa: Powiślanka Lipsko – Mazowsze Grójec 0:1

Podopieczni trenera Jerzego Engela jr. sprawili sporą niespodziankę, wywożąc komplet punktów z boiska niepokonanej dotychczas wiosną Powiślanki Lipsko.

Kluczowa dla losów sobotniego meczu okazała się 37.minuta, kiedy na ostre dośrodkowanie zdecydował się Daniel Złoch. Do piłki z bramkarzem wyskoczył Kacper Ostrowski, ale w ostatniej chwili uchylił głowę, a piłka wpadła bezpośrednio do bramki.

- Przed meczem zdawaliśmy sobie sprawę z jak silną drużyną przyjdzie nam rywalizować. Powiślanka to niepokonana w tej rundzie drużyna, która celuje w awans do V ligi. My musieliśmy wznieść się na wyżyny naszych umiejętności. Przewaga jakości piłkarskiej i doświadczenia była w tym meczu po stronie gospodarzy. My odpowiedzieliśmy zaangażowaniem i zespołowością. Drużynie należą się brawa, bo był bardzo solidny występ – podsumowuje trener Mazowsza, Jerzy Engel jr. - Po meczu usłyszeliśmy wiele miłych słów, że można dobrze grać w piłkę, budując drużynę w oparciu o swoich wychowanków – dodaje.

Za tydzień, na koniec długiego weekendu majowego, podopiecznych Engela czeka kolejne arcytrudne zadanie. Do Grójca przyjedzie Szydłowianka Szydłowiec, z którą żółto-niebiescy doznali jesienią najdotkliwszej porażki w całej rundzie (0:4). Mecz odbędzie się w niedzielę 5 maja o godzinie 16.00.

Powiślanka Lipsko – Mazowsze Grójec 0:1 (0:1)
Gol: Złoch (37.)
Skład Mazowsza: Filewski – Grygiel, Gałka, Pawlak, Skowroński, Dulemba (58. Konopka), Wątorski, Derewicz, Złoch, Nojek (75. Sosnowski), Ostrowski (85. Dusza)


autor: MazowszeGrojec.pl
źródło: własne
dodane: 28 kwietnia 2024 r. (11:01)

MazowszeGrojec.pl na Facebooku

Wspierają nasGrojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Mamy zielony certyfikat PZPN


PZPN wyróżnił akademię GKS Mazowsze Grójec „zielonym certyfikatem”, który przyznawany jest klubom prowadzonym według wysokich standardów organizacyjnych i szkoleniowych.Wkrótce

SOBOTA, 15 CZERWCA 2024

Tymex Liga Okręgowa: Mazowsze Grójec - Jodła Jedlnia-Letnisko 13.00