Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku

Mazowsze znów wyrywa zwycięstwo!

Podopieczni Bolesława Strzemińskiego drugi raz z rzędu po świetnym finiszu zdobyli komplet punktów. Tym razem pokonali przed własną publicznością 2:1 (1:1) Mszczonowiankę Mszczonów. Decydującą bramkę zdobył w 89.minucie z rzutu karnego Daniel Złoch. W pierwszej połowie trafili Tomasz Jaskólski i Tomasz Nawrocki.

Jako pierwsi w 5. minucie sytuację stworzyli sobie goście, za sprawą Marcina Ciesielskiego, który uderzył groźne z dystansu, jednak piłka przeleciała obok bramki.

Trzy minuty później odpowiedziało Mazowsze. Strzał z dystansu oddał Przemysław Rawa.

Około 20. minuty spotkania sytuacją mieli Żółto-Niebiescy. Po rzucie rożnym w polu karnym piłkę musnął Jaskólski jednak było to za lekkie uderzenie i bramkarz gości bez problemu interweniował.

Chwilę później kapitan Mazowsza otworzył wynik meczu po indywidualnej akcji. Jaskólski przebiegł lewą stroną, zszedł do środka, minął obrońców i dobrze uderzył technicznie, nie dając szans Le Minhowi.

W 34. minucie dobrą interwencją popisał się bramkarz Mazowsza - Piotr Prasek - który wybronił groźny strzał z dystansu.

Mszczonowianka próbowała wyrównać i udało jej się to w 35. minucie. Najwyżej do piłki po rzucie rożnym wyskoczył Nawrocki i uderzył celnie głową w prawy górny róg bramki, wyrównując na 1:1.

W 38. minucie mogło być 1:2 dla Mszczonowa po dobrej zespołowej akcji, ale niecelnie uderzył Dębowski.

W 51. minucie szczęscia próbował Tietz, ale piłka po jego strzale przeleciała wysoko nad bramką.

2 minuty później znowu uderzył Tietz, ale bardzo niecelnie.

Około 70 minuty do wykonania rzutu wolnego podszedł Mazurkiewicz, którzy oddał dobry strzał na bramkę, ale na posterunku był Le Minh.

10 minut później przed dobrą szansą zdobycia gola z bliskiej odległości stanął Seweryn Kalinowski, ale minął się z piłką.

Pod koniec meczu kontuzji doznał Tietz, który musiał zejść z boiska. Zastąpił go Pełka.

Grójecki zespół w ostatnich minutach szukał bramkowej okazji i znalazł ją. W polu karnym faulowany przez Darnowskiego był Grodzki. Sędzia podyktował karnego i ukarał piłkarza gości czerwoną kartką. Jedenastkę wykorzystał Daniel Złoch, który zapewnił zwycięstwo Żółto-Niebieskim!

MAZOWSZE GRÓJEC - Mszczonowianka Mszczonów 2:1

Gole: Jaskólski (28.), Złoch (89.) - Nawrocki (36.)

Żółte kartki: Jaskólski - Pastewka, Ciesielski

Czerwone kartki: Darnowski

Mazowsze Grójec: Prasek - Mazur, Wiatrak, Mortka, Mazurkiewicz, Stolarek, Lesisz (Kalinowski 45'), Rawa (Grodzki 77'), Złoch, Jaskólski, Mińkowski (Tietz 45') (Pełka 88')

Mszczonowianka Mszczonów: Le Minh - Skórzyński, Ciesielski, Pastewka, Bogołębski, Łojszczyk, Łopata, Nawrocki, Dębowski, Dobski, Dąbnowski

autor: Mateusz Adamski, Błażej Korczak
dodane: 14 sierpnia 2013 r. (17:24)