Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku

Mazowsze wygrało z Szydłowianką

Mazowsze wygrało w Grójcu z Szydłowianką 2:1. Pierwsi na prowadzenie wyszli goście. Później inicjatywa należała do gospodarzy. Na listę strzelców wpisali się Tomasz Jaskólski i Mateusz Stolarek. Goście kończyli mecz w dziewiątkę.

W 13. minucie meczu dla gości gola strzelił Patryk Czarnota. Zawodnik Szydłowianki otrzymał podanie w polu karnym, minął bramkarza i trafił do bramki.

10 minut później podwyższyć próbował George Teboh, ale niestety zabrakło skuteczności.

W 35. minucie znowu zaatakowali goście. Szyszka uderzył głową, ale prosto w bramkarza.

3 minuty później w polu karnym faulowany został Grodzki i sędzie wskazał na wapno. Do piłki podszedł Jaskólski który uderzył w lewy górny róg, ale strzał wybronił Osobiński. Piłkę jednak udało się dobić Jaskólskiemu, który trafił w prawy dolny róg po uderzeniu głową i było 1:1.

Około 40 minuty meczu z rzutu wolnego uderzył Mazurkiewicz, ale piłka przeleciałą obok bramki.

Pod koniec pierwszej połowy Stolarek wyprowadził Mazowsze na prowadzenie oddając techniczny strzał na bramkę w prawy dolny róg.

Druga odsłona niedobrze rozpoczęła się dla gości. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Biela w 53. minucie.

3 minuty później dobrą interwencją w bramce Mazowsza popisał się Prasek.

W 64. minucie miał szansę zdobyć swojego drugiego gola, jednak po uderzeniu głową trafił prosto w bramkarza.

Parę chwil później próbował Grodzki, ale piłka po jego lobie przeleciała nad bramką.

W 77. minucie znowu przed szansą stanął Grodzki, ale bramkarz gości wybronił jego strzał.

Minutę później strzał oddał Pełka, który wszedł na boisko za Mazura w 68. minucie., ale zabrakło skuteczności.

Pod koniec spotkania Grodzki miał swoją ostatnią szansę na podwyższenie wyniku spotkania, ale uprzedził go bramkarz Szydłowianki.

W doliczonym czasie gry za niesportowe zachowanie - przepychankę z Dusińskim - drugą żółtą kartką został ukarany Grymuła, który musiał opuścić plac gry.

Żółto-Niebieskim udało się dowieźć wynik do końca i zainkasować trzy punkty.

W następnej kolejce grójecka drużyna powalczy na wyjeździe z Oskarem Przysucha.

Mazowsze Grójec - Szydłowianka Szydłowiec 2:1 (2:1)

Gole: Jaskólski 38', Stolarek 45+ - Czarnota 13'

Żółte kartki: Mazur, Stolarek, Pełka, Dusiński - Suwara, Biela, Grymuła, Turczyk

Czerwone kartki: Biela, Grymuła - drugie żółte

Składy:

Mazowsze: Prasek - Mazur (68' Pełka), Wiatrak, Mortka, Mazurkiewicz - Stolarek, Lesisz, Rawa (87' Dusiński), Kalinowski - Jaskólski (77' Mińkowski), Grodzki

Szydłowianka: Osobiński - Biela, Jakubczyk, Drożdżał, Suwara - Teboh, Turczyk, Czarnota (46' Miller), Grymuła, Szyszka (46' Zagórski) - Janik (77' Wiatrak)

autor: Mateusz Adamski, Błażej Korczak
źródło: własne, szydlowianka1946.pl