Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024 roku

Zrehabilitowali się za blamaż z Pilicą

W sobotnim meczu towarzyskim Mazowsze pokonało w Grójcu 2:0 (0:0) ligowych rywali drużynę Sparty Jazgarzew. Bramki dla drużyny trenera Bolesława Strzemińskiego strzelili Tomasz Jaskólski i Dominik Dąbrowski.

Pierwsza połowa, kiedy na placu gry były jedenastki zbliżone do podstawowych była bardzo wyrównana. Po przerwie początkowo przewagę osiągnęli piłkarze z Jazgarzewa, ale ich dominację przerwał Tomasz Jaskólski, który dopadł do bezpańskiej piłki i pokonał Sebastiana Belkę. Drugą bramkę Mazowsze zdobyło w 81.minucie po akcji młodych wychowanków klubu. Podawał 15-letni Maciej Małecki, a gola zdobył Dominik Dąbrowski. Goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale w ostatniej minucie meczu rzut karny wykonywany przez Emila Wrażenia po faulu Macieja Mazurkiewicza zdołał obronić Prasek.

W grójeckim zespole zagrało trzech testowanych zawodników: obrońca Marcin Sikorski (Energia Kozienice) oraz pomocnicy Bartłomiej Rotuski i Mateusz Podgórski (Pilica Białobrzegi). Warto też odnotować powrót do drużyny Przemysława Rawy, który był nieobecny od początku przygotowań. Z treningów zrezygnował natomiast w tym tygodniu obrońca Kamil Molga (Orzeł Wierzbica).

W drużynie rywali można było zobaczyć m.in. Grzegorza Gromadzkiego, który w przeszłości reprezentował barwy grójeckiego klubu, a ostatnio grał w KS Warka.

MAZOWSZE GRÓJEC – Sparta Jazgarzew 2:0 (0:0)

Gole: Jaskólski (58.), Dąbrowski (81.)

Mazowsze: Prasek – Mazur, Wiatrak, Mortka, Stolarek, Rotuski, Lesisz, Złoch, Kalinowski, Jaskólski, Grodzki
Grali także: Sikorski, Rawa, Mazurkiewicz, Dąbrowski, Karls, Strzyga, Dusiński, Nojek Mikołaj, Podgórski

Sparta: Ryczko – Sokół, Fąfara Marcin, Dudek, Wysocki, Tryburski, Gromadzki, Krzyżański, Szabłowski, Kucharczyk, Wrażeń
Grali także: Fąfara Marek, Francuz, Zaleski, Dąbrowski, Kania, Domański, Belka

autor: Mateusz Adamski
dodane: 8 lutego 2014 r. (12:31)