Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Zabójcze wejście Rogozińskiego. Mazowsze 2 Zawisza 0

Po dość przeciętnym meczu grójeckie Mazowsze pokonało 2:0 (0:0) Zawiszę Sienno. Wynik meczu otworzył z rzutu karnego Rafał Sobczak, a wynik ustalił rezerwowy Andrzej Rogoziński. Przy obu golach walny udział miał Dawid Skrzycki.

Przez całe sobotnie spotkanie podopieczni trenera Macieja Soroki byli stroną dominującą. Goście przez długie fragmenty gry nie potrafili przekroczyć połowy boiska. Do przerwy brakowało jednak konkretów. Najlepszą okazję do otworzenia wyniku miał Michał Czerepok, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek.

Po przerwie Mazowsze przycisnęło jeszcze mocniej. W efekcie po zagraniu Dawida Skrzyckiego ręką w polu karnym piłkę odbił jeden z piłkarzy Zawiszy, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr boiska. Rzut karny na bramkę zamienił pewnym uderzeniem po ziemi Rafał Sobczak, dla którego był to już gol numer siedemnaście w tym sezonie.

Na 2:0 podwyższył w 77.minucie rezerwowy Andrzej Rogoziński, wykorzystując świetne podanie od Dawida Skrzyckiego. Był to pierwszy kontakt napastnika z piłką po wejściu na boisko.

Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale w końcówce po mocnym uderzeniu z rzutu wolnego Mariusza Lisieckiego futbolówka wylądowała na poprzeczce.

Nie był to może wielki mecz w wykonaniu żółto-niebieskich, ale najważniejsze są trzy punkty, które zostają w Grójcu. Kolejny mecz już w środę. 1 maja Mazowsze jedzie do Szydłowca.

Mazowsze Grójec – Zawisza Sienno 2:0 (0:0)
Gole: Sobczak (62., rzut karny), Rogoziński (77.)
Skład Mazowsza: Przybylski – Gałka, Lisiecki, Skrzycki (83. Prasek), Sobczak, Małecki (56. Zieliński), Tarwacki, Grzybowski (75. Rogoziński), Zakrzewski (83. Poczek), Czerepok (80. Żebrowski), Trawiński

dodane: 27 kwietnia 2019 r. (19:39)