Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2024 roku

Tryumf Mazowsza w Wierzbicy. Hattrick Arkadiusza Gałki!

Podopieczni Macieja Soroki wygrali czwarte zawody z rzędu. W sobotę na trudnym terenie w Wierzbicy pokonali miejscowego Orła 5:2 (3:1), a hattrickiem popisał się nominalny obrońca Arkadiusz Gałka.

Wyrównane zawody obejrzeli w sobotę kibice w Wierzbicy. Tym razem Mazowsze z zabójczą skutecznością wykorzystywało błędy rywali.

Wynik po świetnym, prostopadłym podaniu od Daniela Złoch otworzył Łukasz Grzybowski. Siedem minut później do ofensywnej akcji zespołu podłączył się obrońca Arkadiusz Gałka. Wyszedł sam na sam z bramkarzem, i silnym uderzeniem nie dał mu szans. Gospodarze wykorzystali nieporozumienie Cezarego Przybylskiego i Mariusza Lisieckiego, zdobywając bramkę na 2:1. Mazowsze odpowiedziało błyskawicznie. Po rzucie rożnym futbolówkę do bramki wepchnął Arkadiusz Gałka. Jeszcze przed przerwą mógł podwyższyć Dawid Skrzycki, ale w doskonałej sytuacji minimalnie chybił.

Dziesięć minut po wznowieniu gry hattricka skompletował Arkadiusz Gałka. Po rzucie rożnym piłka spadła mu pod nogi, i nie miał problemów z dopełnieniem formalności.

Wynik meczu w 72.minucie na 5:2 ustalił Dawid Skrzycki, który wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy, i tym razem się nie pomylił.

Na trzy kolejki przed końcem Mazowsze traci do drugiego miejsca w tabeli pięć punktów. W sobotę o godz. 16.00 na stadionie przy ul. Laskowej arcyciekawe zapowiadające się derby powiatu. Do Grójca przyjedzie wicelider z Warki.

Orzeł Wierzbica - Mazowsze Grójec 2:5 (1:3)
Gole: ? (28.), ? (65.) – Gałka (22., 35., 55.), Grzybowski (15.), Skrzycki (72.)
Skład Mazowsza: Przybylski - Derewicz, Trawiński (75. Nojek D.), Lisiecki, Gałka, Złoch, Gotlib (65. Małecki), Tarwacki, Grzybowski (80. Zieliński), Żebrowski (65. Czerepok), Skrzycki (78. Nojek M.)

dodane: 26 maja 2019 r. (20:07)