Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Blisko niespodzianki. Kozienice lepsze dopiero w karnych

Na ćwierćfinale udział w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu ROZPN zakończyli piłkarze grójeckiego Mazowsza. W środę na własnym boisku byli bliscy wyeliminowania IV-ligowej Energii Kozienice. O awansie rywali zadecydowały dopiero rzuty karne.

Początek meczu należał zdecydowanie do żółto-niebieskich, którzy narzucili wyżej notowanym rywalom swój styl gry i stworzyli sobie kilka świetnych okazji strzeleckich. Udało się je wykorzystać Kacprowi Ostrowskiemu oraz Danielowi Złochowi, co przełożyło się na prowadzenie 2:0.

Szkoleniowiec Kozienic zareagował błyskawicznie, dokonując trzech korekt w składzie. Wprowadzenie na boisko „pierwszego garnituru” przyniosło efekt jeszcze przed przerwą. Po źle wykonanym rzucie wolnym przez Mazowsze, rywale wyprowadzili szybki kontratak zakończony celnym uderzeniem Huberta Strzelczyka.

Ten sam zawodnik wyrównał w 62.minucie, a do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie. Do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebne były rzuty karne. W egzekwowaniu „jedenastek” minimalnie lepsi okazali się przyjezdni.

Już w sobotę podopiecznych Mariusza Lisieckiego w lidze czekają derby. Mazowsze pojedzie do Nowego Miasta nad Pilicą (początek meczu o godzinie 16.00).

Mazowsze Grójec – KS Energia Kozienice 2:2 (karne 6:7)
Gole: Ostrowski (16.), Złoch (26.) – Strzelczyk (38., 62.)
Skład Mazowsza: Filewski - Gałka, Wierzbicki, Złoch, Rakoczy (81. Dulemba), Prasek, Sobczak, Ostrowski (86. Skarżyński), Derewicz, Kozłowski (70. Krawczyk), Jemioł (57. Gotlib)

dodane: 23 września 2021 r. (08:48)