Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Lider pokonany. Cenne punkty zostały w Grójcu

Podopieczni Mariusza Lisieckiego po bardzo dobrym meczu pokonali w Grójcu lidera tabeli z Lipska 3:1 (2:1). Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Damian Rakoczy (asystował mu Karol Prasek), a wynik meczu ustalił z rzutu karnego Rafał Sobczak.

Spotkanie z Powiślanką rozpoczęło się fantastycznie dla Mazowsza. Już w 5.minucie piłkę na środku boiska przejął Rafał Sobczak i odegrał do Karola Praska. Ten prostopadłym podaniem uruchomił Damiana Rakoczego. Napastnik minął golkipera gości i bez problemu umieścił piłkę w siatce. Kwadrans później po składnej akcji Prasek dograł na piąty metr do Rakoczego, a ten tylko dopełnił formalności. Goście bardzo szybko zmniejszyli straty. Uderzeniem z dystansu Kacpra Filewskiego zaskoczył Damian Nogaj.

Po tym trafieniu goście zaczęli przeważać, ale Mazowsze mądrze się broniło i groźnie kontratakowało. Po jednej z takich akcji w słupek trafił Rafał Sobczak.

Po przerwie obraz gry wyglądał podobnie. W 88.minucie po krótko rozegranym rzucie rożnym w szesnastce faulowany był Rafał Sobczak. Poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość z rzutu karnego, ustalając wynik meczu na 3:1 dla gospodarzy.

W sobotę żółto-niebieskich czeka derbowe starcie w Warce. Smaczku rywalizacji dodaje fakt, iż szkoleniowcem rywali jest Jerzy Engel jr, który w poprzednim sezonie pracował w Grójcu. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 14.00.

Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 3:1 (2:1)
Gole: Rakoczy (5., 20.), Sobczak (88.) – Nogaj (23.)
Skład Mazowsza: Filewski – Gałka, Wierzbicki, Złoch, Prasek, Hurmenov, Sobczak, Ostrowski (90. Konopka M.), Derewicz (70. Kozłowski, 86. Konopka J.), Tarwacki (75. Gotlib), Rakoczy

dodane: 31 pazdziernika 2021 r. (09:04)