Dzisiaj jest środa, 24 kwietnia 2024 roku

Przełamanie na szóstkę

Podopieczni Mariusza Lisieckiego pokonali przed własną publicznością 6:0 (3:0) Młodzika Radom, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej.

Mecz pierwotnie miał zostać rozegrany w sobotę, ale ze względu na warunki atmosferyczne cała kolejka została odwołana. Spotkanie rozegrano w środę na sztucznym boisku stadionu przy ulicy Laskowej.

Przedostatni w tabeli zespół z Radomia stawiał grójczanom skuteczny opór do 25.minuty. Wówczas otworzył się worek z bramkami. Po precyzyjnym dośrodkowaniu z lewej strony boiska od Jakuba Derewicza piłkę głową do siatki skierował Rafał Sobczak. Trzy minuty później po sprytnie rozegranym rzucie rożnym i dośrodkowaniu od Sebastiana Ząbkowskiego podwyższył Karol Prasek. Chwilę później role się zamieniły Prasek asystował, a Ząbkowski dopełnił formalności.

Po przerwie grójczanie nie zwalniali tempa. W 55.minucie po składnej akcji Sobczak podał do Ząbkowskiego, a ten zdobył swoją drugą bramkę. Nie minęło 120 sekund i było już 5:0. Na strzał z linii pola karnego zdecydował się Arkadiusz Gałka. Bramkarz wybił pod nogi Karola Praska, który nie miał już problemów z dopełnieniem formalności.

Wynik meczu na 6:0 dla Mazowsza ustalił w 85.minucie rezerwowy w tym meczu, Kacper Ostrowski.

W sobotę żółto-niebieskich czeka zdecydowanie trudniejsze zadania. Na wyjeździe zmierzą się z groźną Szydłowianką Szydłowiec (godz. 16).

Mazowsze Grójec – Młodzik Radom 6:0 (3:0)
Gole: Sobczak (25.), Prasek (28., 58.), Ząbkowski (30., 55.), Ostrowski (85.)
Skład Mazowsza: Filewski (80. Dąbrowski) – Gałka, Gotlib, Wierzbicki, Złoch (65. Dulemba), Prasek, Ząbkowski (65. Ostrowski), Sobczak, Derewicz, Tarwacki, Kozłowski (62. Jemioł)

dodane: 7 kwietnia 2022 r. (08:25)