Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024 roku

Derby dla Grójca! Dublet Karola Praska

Mazowsze zasłużenie pokonało w derbach powiatu grójeckiego Pilicę Nowe Miasto 2:0 (1:0). Obie bramki dla żółto-niebieskich zdobył Karol Prasek.

Przez praktycznie całe spotkanie inicjatywa w tym meczu należała do podopiecznych Mariusza Lisieckiego. Goście z Nowego Miasta ograniczali się głównie do gry z kontrataku.

Wynik już w 8.minucie meczu otworzył Karol Prasek, który wykorzystał prostopadłe podanie od Kacpra Ostrowskiego. Pod koniec pierwszej połowy mógł podwyższyć Adrian Wolszczak, ale w dogodnej sytuacji strzelił nad poprzeczką.

Na kolejnego gola kibice musieli czekać do ostatniego kwadransa. Wówczas odważnie lewą flanką w pole karne wbiegł Jakub Derewicz i wyłożył piłkę Karolowi Praskowi, który tylko dopełnił formalności.

W końcówce gola mógł zdobyć Daniel Złoch, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem minimalnie chybił. Również goście mieli swoją okazję. Z dystansu huknął Adam Pędzikowski, ale piłka przeleciała metr nad poprzeczką bramki Mazowsza.

Za tydzień grójczan czeka wyjazd na mecz z liderem z Promnej.

Mazowsze Grójec – Pilica Nowe Miasto 2:0 (1:0)
Gole: Prasek (8., 75.)
Skład Mazowsza: Filewski - Gałka, Wierzbicki, Derewicz, Konopka K. (70. Gotlib), Wolszczak (67. Konopka M.), Ostrowski, Złoch, Tarwacki, Jemioł (84. Funikowski), Prasek

dodane: 30 kwietnia 2022 r. (19:51)