Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2024 roku

Mazowsze – Proch Pionki: gra niezła, wynik gorszy

Podopieczni Mariusza Lisieckiego mimo dobrej gry i dogodnych sytuacji strzeleckich na inaugurację nowego sezonu przegrali na własnym boisku 0:1 (0:1) z Prochem Pionki.

Sobotnie zawody mogły zacząć się perfekcyjnie dla żółto-niebieskich. Już w pierwszych minutach po dużym zamieszaniu w polu karnym na bramkę rywali uderzał Karol Prasek. Niestety, w ostatniej chwili jego strzał zdołał nogą odbić bramkarz gości, Piotr Prasek. Kilkanaście minut później golkiper Prochu znów był bohaterem. Po składnej akcji strzelał Mikołaj Nojek, ale dobrą interwencją popisał się bramkarz.

Przyjezdni nie stworzyli sobie żadnej konkretnej sytuacji strzeleckiej aż do 68 minuty gry. Wówczas w wielkim zamieszaniu w polu karnym Mazowsza piłka trafiła pod nogi Emila Więcka, który dał prowadzenie gościom.

Jak się okazało, był to jedyny tego dnia gol na stadionie przy ulicy Laskowej, który przesądził o zwycięstwie drużyny z Pionek. Strata punktów na inaugurację boli podwójnie, bowiem grójczanie momentami byli zespołem lepszym, i z boiska powinni schodzić z co najmniej jednym, a przy odrobinie szczęścia i skuteczności nawet z trzema punktami.

W drugiej kolejce do Grójca przyjadą rezerwy ekstraklasowego Radomiaka Radom, który prowadzi były zawodnik Mazowsza, Maciej Lesisz. Mecz zaplanowano na niedzielę 21 sierpnia na godz. 11.00.

Mazowsze Grójec – Proch Pionki 0:1 (0:1)
Gol: Więcek (68.)
Skład Mazowsza: Filewski - Gałka, Złoch, Wierzbicki, Prasek, Nojek (60. Ostrowski), Ząbkowski (68. Rola), Sobczak, Konopka J. (56. Wolszczak), Derewicz, Tarwacki (33. Jemioł)

dodane: 13 sierpnia 2022 r. (14:03)