Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024 roku

Mazowsze – SKS Potworów: Ale kanonada na Laskowej! W nowych strojach strzelili 10 goli w 45 minut

Piłkarze grójeckiego Mazowsza wybiegli w sobotę na boisko w nowych meczowych trykotach i zaprezentowali się w nich nad wyraz skutecznie. Wbili rywalom aż trzynaście goli, z czego aż siedem grając w dziesiątkę. Hattrickiem popisał się Karol Prasek, po dwa gole zdobyli Mikołaj Nojek, Sebastian Ząbkowski, Jan Kozłowski i Kacper Ostrowski, a po jednym trafieniu Michał Orłowski i Daniel Złoch.

W sobotę zadebiutowały nowe piłkarskie stroje, które zostały zakupione dzięki wsparciu finansowemu grupy indywidualnych sponsorów. Składają się na nie żółto-niebieskie koszulki z logiem oraz cyframi 1945 nadrukowanymi w stylu znanym z filmu „Matrix”, a nawiązującymi do daty założenia klubu, a także niebieskie spodenki oraz żółte getry. Zarząd Mazowsza chciałby docelowo wprowadzić taki design strojów dla wszystkich drużyn reprezentujących klub, i zaprasza zainteresowanych wsparciem finansowym do współpracy.

W nowych strojach podopieczni Mariusza Lisieckiego czuli się bardzo dobrze. Rywal nie był co prawda zbyt wymagający, bowiem SKS Potworów zdołał uzbierać dotychczas zaledwie jeden punkt, ale skuteczność grójczan tego dnia imponowała. Wynik w 27.minucie po podaniu od Daniela Złocha otworzył Karol Prasek. Prawdziwą ozdobą meczu było trafienie na 3:0. Po rzucie rożnym piłka trafiła na nogę ustawionego przed „szesnastką” Mikołaja Nojka, a ten huknął jak z armaty, nie dając bramkarzowi gości żadnych szans.

Po przerwie bramki padały już seriami, co kilka minut. Łącznie Mazowsze wbiło ich rywalom w drugiej połowie aż dziesięć. W 60.minucie kontuzji uległ Kamil Wierzbicki, trener Lisiecki nie miał już zmian i żółto-niebiescy musieli kończyć w osłabieniu. Nie przeszkodziło to jednak w strzeleniu rywalom aż siedmiu goli.

Było to trzecie zwycięstwo Mazowsza z rzędu. Po ośmiu kolejkach piłkarze ze stadionu przy ulicy Laskowej plasują się na dziewiątym miejscu w tabeli z jedenastoma punktami. W przyszłą niedzielę derby powiatu. Grójczanie zmierzą się w Nowym Mieście z Pilicą (godz. 15).

Mazowsze Grójec – SKS Potworów 13:1 (3:0)
Gole: Prasek (27., 74., 90.), Nojek (43., 45.), Orłowski (52.), Ząbkowski (55., 57.), Kozłowski (62., 85.), Złoch (70.), Ostrowski (76., 87.)
Skład Mazowsza: Dąbrowski – Gałka (56. Gotlib), Wierzbicki, Złoch, Prasek, Nojek (55. Ząbkowski), Rola, Derewicz, Tarwacki, Orłowski (55. Ostrowski), Jemioł

dodane: 2 pazdziernika 2022 r. (08:43)