Dzisiaj jest sobota, 15 czerwca 2024 roku

Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0

Podopieczni Jerzego Engela jr odnieśli cenne zwycięstwo nad Powiślanką Lipsko. Gola na wagę kompletu punktów zdobył Arkadiusz Gałka. Było to piąte zwycięstwo żółto-niebieskich w siedmiu meczach i czwarte spotkanie z czystym kontem.

Pierwsza odsłona meczu stała na dobrym, piłkarskim poziomie, ale żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji strzeleckiej.

Po przerwie odważniej ruszyli piłkarze Mazowsza. Przyniosło to skutek już w 54.minucie gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Daniel Złoch, a w polu karnym mimo asysty kilku obrońców najwyżej w powietrze wybił się Arkadiusz Gałka i głową dał prowadzenie grójczanom.

Goście próbowali odrobić stratę, ale żółto-niebiescy mądrze się bronili i nie dawali spychać się pod swoją bramkę. Powiślanka najlepszą okazję do wyrównania miała w 75.minucie, kiedy kapitan zespołu z Lipska – Damian Nogaj – po efektownym rajdzie oddał ładny strzał z dystansu. Piłka trafiła w poprzeczkę, a dobijający z bliska zawodnik przyjezdnych uderzył wysoko nad poprzeczką.

Trener Jerzy Engel jr przyznał, iż mecz przebiegł dokładnie tak jak się tego spodziewał. - Wiedzieliśmy, jak groźną i doświadczoną drużyną jest Powiślanka Lipsko. Musieliśmy, więc bardzo uważać. Wiedzieliśmy też, że jest to zespół, który gra bardzo dobrze w defensywie, więc spodziewaliśmy się zamkniętego meczu. Co ważne nasza drużyna takich spotkań wcale się nie obawia. Widać, że zespół dojrzał: na boisku zachowujemy porządek i dyscyplinę taktyczną. Nieprzypadkowo to nasze czwarte czyste konto w tej rundzie. Chłopaki postawili sobie ambitny cel, żebyśmy mieli najlepszą obronę w lidze i idą w tym kierunku. W meczu z Powiślanką nastawiliśmy się na to, że jeżeli uda nam się strzelić jedną bramkę, to nie będziemy się odkrywać. Od początku drugiej połowy postanowiliśmy mocniej ruszyć do przodu. Udało się złapać rywali wyżej pressingiem i szybko zaowocowało to bramką. Do końca meczu staraliśmy się kontrolować sytuację. Lipsko to trudny rywal, dlatego cieszymy się z trzech punktów – skomentował zawody szkoleniowiec Mazowsza.

Po siedmiu kolejkach grójczanie mają na koncie 17 punktów w tabeli. Za tydzień kolejny trudny sprawdzian: wyjazd do Szydłowca.

Mazowsze Grójec – Powiślanka Lipsko 1:0 (0:0)
Gol: Gałka (54.)
Skład Mazowsza: Filewski – Grygiel, Gałka, Wierzbicki, Skowroński, Snopov (60. Sosnowski), Derewicz, Wątorski, Złoch (89. Kozłowski), Dulemba (46. Nojek), Ostrowski (75. Dusza)


autor: MazowszeGrojec.pl
źródło: własne
dodane: 23 września 2023 r. (14:42)

MazowszeGrojec.pl na Facebooku

Wspierają nasGrojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Mamy zielony certyfikat PZPN


PZPN wyróżnił akademię GKS Mazowsze Grójec „zielonym certyfikatem”, który przyznawany jest klubom prowadzonym według wysokich standardów organizacyjnych i szkoleniowych.Wkrótce

SOBOTA, 15 CZERWCA 2024

Tymex Liga Okręgowa: Mazowsze Grójec - Jodła Jedlnia-Letnisko 13.00