Dzisiaj jest sobota, 13 lipca 2024 roku

Oskar Brociek nowym zawodnikiem Mazowsza

Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec pozyskał nowego napastnika. To 25-letni wychowanek KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Oskar Brociek.

Obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi zawodnik piłkarskiego rzemiosła uczył się w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie zadebiutował w III-ligowym KSZO. Później był zawodnikiem IV-ligowego Alitu Ożarów, a w ostatnich sezonach związany był z ligowym rywalem Mazowsza, Powiślanką Lipsko. W poprzedniej rundzie zdobył pięć goli i dołożył do nich kilka asyst.

W rozmowie z MazowszeGrojec.pl Oskar Brociek przyznaje, iż do transferu przekonała go wizja drużyny i całego projektu przedstawiona przez trenera Jerzego Engela jr. – Jestem zawodnikiem, który lubi grać o najwyższe cele i chciałbym pomóc Mazowszu w ich osiągnięciu w najbliższym sezonie – podkreśla Brociek.

Z pierwszą drużyną Mazowsza 25-latek trenuje od kilku tygodni. W ligowym składzie będzie mógł pojawić się od sezonu 2024/25. – Na zajęciach pod okiem trenera Engela daję z siebie jak najwięcej, aby być optymalnie przygotowanym do nowego sezonu – deklaruje sam piłkarz.

Zadowolenia z pozyskania klasycznej „dziewiątki” nie ukrywa szkoleniowiec Mazowsza. - Wiadomo, że od jakiegoś czasu mieliśmy znak zapytania związany z Michałem Orłowskim, który uległ kontuzji w poprzednim sezonie. Trochę liczyliśmy na to, że w tej rundzie będzie w stanie już wchodzić na końcówki, ale to się niestety nie udało. Dlatego szukaliśmy wzmocnienia w ataku i pojawiła się okazja pozyskać Oskara, który jest w takim wieku, że jeszcze będzie się rozwijał, a już na tym poziomie rozgrywkowym pokazał, że potrafi strzelać bramki – mówi Jerzy Engel jr.

Oskar, witamy na stadionie przy ulicy Laskowej i życzymy wielu goli w żółto-niebieskim trykocie! 


autor: MazowszeGrojec.pl
źródło: własne
dodane: 12 czerwca 2024 r. (18:55)

MazowszeGrojec.pl na Facebooku

Wspierają nasGrojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Mamy zielony certyfikat PZPN


PZPN wyróżnił akademię GKS Mazowsze Grójec „zielonym certyfikatem”, który przyznawany jest klubom prowadzonym według wysokich standardów organizacyjnych i szkoleniowych.Wkrótce

PLAN GIER KONTROLNYCH:

GKS Belsk Duży - sobota, 13 lipca, godz. 18
GPSZ Głuchów - sobota, 20 lipca, godz. 14
GKS Drogowiec Jedlińsk - sobota, 27 lipca, godz. 10
LKS Perła Złotokłos - sobota, 3 sierpnia, godz. 11

* Uwaga, ze względu na modernizację stadionu przy Laskowej, wszystkie mecze kontrolne zostaną rozegrane na wyjazdach.