Dzisiaj jest sobota, 11 maja 2024 roku

Wielki mecz Sobczaka w Wielką Sobotę

Mazowsze w bardzo dobrym stylu pokonało na wyjeździe Zwoleniankę Zwoleń 3:1 (1:0). Bohaterem meczu Rafał Sobczak, który w Wielką Sobotę ustrzelił hattricka!

Mecz w Zwoleniu toczony był w bardzo trudnych warunkach. Padający deszcz sprawił, iż z każdą minutą boisko stawało się coraz bardziej grząskie.

Lepiej na takiej nawierzchni radzili sobie piłkarze z Grójca, którzy dużą ilością podań przedostawali się pod bramkę rywali.

Wynik meczu otworzył w 12.minucie Rafał Sobczak, który po podaniu od Jakuba Derewicza trafił w samo okienko.

Ten sam zawodnik podwyższył wynik meczu w 61.minucie z rzutu karnego po faulu na Mikołaju Nojku.

Dziesięć minut później Sobczak cieszył się już z hattricka, a asystę przy tej bramce zaliczył rezerwowy Tomasz Jaskólski.

Gospodarze honorową bramkę zdobyli w drugiej minucie doliczonego czasu gry po zamieszaniu w polu karnym Mazowsza.

Grójczanie mogli wygrać wyżej ale sytuacji sam na sam z bramkarzem Zwolenianki nie zdołali wykorzystać Jakub Derewicz, Tomasz Jaskólski i Rafał Sobczyk.

- Dzisiaj nasza drużyna zagrała bardzo mądrze a zarazem ambitnie na trudnym boisku - podsumował kierownik grójeckiej drużyny, Marian Iwański.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu podopieczni Konrada Główki awansowali na trzecie miejsce w tabeli i zbliżyli się do prowadzących w tabeli zespołów z Pionek i Promnej na dwa punkty, gdyż obie te drużyny zremisowały swoje mecze.

Warto też zwrócić uwagę, że sprawdziły się nasze przepuszczenia, co do potencjału KS Potworów. Rywal, z którym przed tygodniem Mazowsze zremisowało 2:2, dzisiaj pokonał naszych sąsiadów z tabeli - Powiślankę Lipsko - aż 6:1.

Zwolenianka Zwoleń - MAZOWSZE GRÓJEC 1:3
Gole: Kłos (92.) - Sobczak (12., 61., 72.)
Mazowsze: Przybylski - Kalinowski, Lisiecki, Nojek D., Ogonowski (85. Sobczyk), Złoch, Nojek M., Derewicz (75. Kasperek), Czerepok, Wierzbicki (55. Jaskólski), Sobczak

źródło: wlasne
dodane: 26 marca 2016 r. (13:23)