Dzisiaj jest piątek, 26 kwietnia 2024 roku

Mazowsze poskromiło w Grójcu Gryfa

Podopieczni Mariusza Lisieckiego pokonali w sobotnie popołudnie Gryfa Policzna 2:0 (1:0). Bramki dla grójeckiego zespołu strzelili Rafał Sobczak oraz Jakub Derewicz. Po dwóch kolejkach Mazowsze ma na koncie cztery punkty.

Sobotnie spotkanie było dość wyrównane. Piłkarze z Policznej postawili „żółto-niebieskim” poprzeczkę zdecydowanie wyżej, niż przed tygodniem Polonia Iłża, która koncentrowała się wyłącznie na bronieniu dostępu do swojej bramki i kontratakach.

Wynik meczu w 25.minucie otworzył Rafał Sobczak, który w minioną sobotę zmienił stan cywilny (jeszcze raz gratulujemy!). Snajper Mazowsza odebrał futbolówkę rywalowi i podał do Damiana Rakoczego. Ten błyskawicznie mu ją oddał, a popularny „Mały” wykazał się dużym sprytem. Włożył nogę między obrońcą i bramkarzem, kierując piłkę do siatki tuż przy słupku.

Po przerwie rywale próbowali odrabiać straty, ale grójczanie mądrze się bronili. Gryf najlepszą okazję do wyrównania miał w samej końcówce, kiedy grał w osłabieniu. Na wysokości zadania stanął jednak golkiper Mazowsza – Kacper Filewski – który wyciągnął się niczym struna i przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Mazowsze odpowiedziało w doliczonym czasie gry. Po rajdzie Rafał Sobczak podał do nadbiegającego Jakuba Derewicza, a ten ładnym, technicznym strzałem z dystansu ustalił wynik meczu na 2:0.

Mazowsze Grójec – Gryf Policzna 2:0 (1:0)
Gole: Sobczak (25.), Derewicz (90.)
Skład Mazowsza: Filewski – Gałka, Gotlib (77. Jemioł), Wierzbicki, Złoch, Rakoczy (86. Kozłowski), Prasek, Hurmenov, Sobczak, Ostrowski (65. Krawczyk), Derewicz

dodane: 21 sierpnia 2021 r. (21:03)