Dzisiaj jest czwartek, 9 maja 2024 roku

Liga okręgowa: Królewscy Jedlnia – Mazowsze Grójec 1:3

Udanie rozgrywki Radomskiej Ligi Okręgowej zainaugurowali podopieczni Jerzego Engela jr, którzy pokonali na wyjeździe 3:1 Królewskich Jedlnia, i tym samym zrewanżowali się za porażkę z poprzedniej rundy.

Rywale chcieli dobrze wejść w nowy sezon. Od pierwszych minut starali się zdobyć bramkę, jednak  grójczanie kontrolowali przebieg gry i zdołali objąć prowadzenie. W 30.minucie na środku boiska piłkę odebrał Aleks Wątorski i podał do Mikołaja Nojka, który długim podaniem za linię obrony uruchomił Daniela Złocha. Doświadczony pomocnik minął golkipera gospodarzy i skierował futbolówkę do pustej bramki.

W 50.minucie sędzia odgwizdał rzut karny po faulu na Kacprze Ostrowskim. Jedenastki nie wykorzystał jednak Mikołaj Nojek. Szybko jednak się zrehabilitował. Minął dwóch rywali i wyłożył piłkę Ostrowskiemu. Ten ograł jednego rywala i mocnym strzałem w samo okienko nie dał szans bramkarzowi Królewskich.

Po golu na 2:0 żółto-niebiescy stworzyli sobie kilka dobrych okazji strzeleckich. W słupek trafił Aleksander Dulemba, a dwukrotnie sam na sam z bramkarzem rywali wychodził kapitan grójczan, Jakub Derewicz.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w 72.minucie, kiedy z rzutu wolnego bramkę dla gospodarzy strzelił Kamil Skowroński – brat występującego w Mazowszu, Grzegorza.

Ostatnie słowo w tym meczu należało do żółto-niebieskich, a dokładniej do pozyskanego latem z ŁKS Łowisko (liga okręgowa, grupa: Stalowa Wola) ukraińskiego pomocnika. Timofii Snopov ograł trzech rywali i ustalił wynik na 3:1 dla Mazowsza.

- Cieszy, że nowi zawodnicy dobrze wprowadzili się do zespołu, a jeden z nich strzelił bramkę. Jesteśmy zadowoleni, ale już myślimy o kolejnym meczu – mówi trener Mazowsza, Jerzy Engel jr.

Kolejnym przeciwnikiem będzie KS Błotnica Stara, która utrzymała się w Lidze Okręgowej dzięki wycofaniu się Gryfa Policzna. Mecz na stadionie przy ulicy Laskowej odbędzie się w sobotę o godzinie 11.00.

Królewscy Jedlnia – Mazowsze Grójec 1:3 (0:1)
Gole: Gole: Złoch (30.), Ostrowski (55.), Snopov (85.) – Skowroński K. (72.)
Skład Mazowsza: Filewski - Grygiel, Konopka J., Gałka, Skowroński (70. Merski), Derewicz, Wątorski, Dulemba, Złoch (87. Przybylski), Ostrowski (65. Sosnowski), Nojek (75. Snopov)

dodane: 13 sierpnia 2023 r. (11:45)