Dzisiaj jest czwartek, 9 maja 2024 roku

Liga okręgowa: Orzeł Wierzbica – Mazowsze Grójec 1:2

Podopieczni Jerzego Engela jr wywieźli cenny komplet punktów z niezwykle trudnego terenu w Wierzbicy. Gola na wagę zwycięstwa strzelił młody wychowanek grójeckiego klubu, Wiktor Dusza, dla którego było to premierowe trafienie w seniorskiej drużynie Mazowsza.

Sobotnie zawody mogły zacząć się znakomicie dla żółto-niebieskich. Już w pierwszej akcji wychodzący na dobrą pozycję Kacper Ostrowski był sfaulowany w polu karnym, a arbiter wskazał na jedenasty metr boiska. Niestety, strzał Daniela Złocha zdołał obronić golkiper gospodarzy.

Grójczanie znając siłę rywali, grali mądrze w obronie, i w pierwszej połowie praktycznie ani razu nie dopuścili miejscowych do sytuacji strzeleckich.

Po przerwie Mazowsze zagrało odważniej. Stworzyło sobie kilka okazji. W 55.minucie Daniel Złoch znalazł na lewej flance Jakuba Derewicza. Kapitan żółto-niebieskich podał do Ostrowskiego, który minął obrońcę i precyzyjnym uderzeniem po ziemi dał prowadzenie żółto-niebieskim.

W końcówce Orzeł po stałym fragmencie gry i zamieszaniu zdołał doprowadzić do wyrównania, ale Mazowsze błyskawicznie odpowiedziało. Po dwójkowej akcji wychowanków klubu Aleksander Dulemba – Wiktor Dusza, ten drugi zdobył swoją debiutancką bramkę, zapewniając naszej drużynie komplet punktów.

- W tym meczu były dwa momenty, kiedy drużyna pokazała charakter: po niestrzelonym rzucie karnym i straconej bramce. Dwukrotnie nie spuściliśmy głów, nie daliśmy złapać wiatru w żagle rywalom – mówi trener Mazowsza, Jerzy Engel jr.

Jak podkreśla, szczególne pochwały za to spotkanie należą się Piotrowi Gryglowi, który dobrze radził sobie w obronie z groźnym Piotrem Jaworskim, Jakubowi Derewiczowi za grę w środku pola i asystę oraz Kacprowi Ostrowskiemu, który od początku sezonu regularnie punktuje. – Cieszy też gol na 2:1 po dwójkowej akcji dwóch naszych młodych zawodników Aleksandra Dulemby i Wiktora Duszy, którzy po wejściu na boisku zachowali się niczym Maciej Rosołek i Blaž Kramer w Legii Warszawa – dodaje Engel.

Za tydzień jego podopiecznych czeka kolejny trudny sprawdzian. Na stadion przy ulicy Laskowej przyjedzie rozpędzony lider z Warki. Mazowsze po czterech kolejkach z dziesięcioma punktami na koncie jest w tabeli czwarte. Zapowiadają się więc pasjonujące derby. Pierwszy gwizdek w sobotę o godz. 11.

Orzeł Wierzbica - Mazowsze Grójec 1:2 (0:0)
Gole: Jarząbek (87.) - Ostrowski (55.), Dusza (88.)
Skład Mazowsza: Filewski - Grygiel, Wierzbicki, Gałka, Skowroński, Derewicz, Wątorski, Snopov (87. Sosnowski), Złoch, Nojek (70. Dulemba), Ostrowski (75. Dusza)

dodane: 2 września 2023 r. (20:31)