Dzisiaj jest czwartek, 30 listopada 2023 roku

Liga okręgowa: Centrum Radom – Mazowsze Grójec 0:0

Po sześciu kolejkach spotkań w Tymex Lidze Okręgowej już tylko trzy drużyny pozostają niepokonane. Wśród nich jest lider tabeli Centrum Radom oraz grójeckie Mazowsze. Obie drużyny w bezpośrednim pojedynku podzieliły się punktami.

W pierwszej odsłonie nieco częściej przy piłce byli gospodarze sobotnich zawodów, ale niewiele z tego wynikało. W tej części meczu obie drużyny nie stworzyły sobie żadnej klarownej sytuacji bramkowej.

Po przerwie odważniej zaatakowało Centurm i wypracowało sobie trzy dogodne okazje. Najgroźniejszą w 62.minucie, kiedy po rzucie rożnym i zamieszaniu piłkę z linii bramkowej musiał wybijać jeden z obrońców Mazowsza. Grójczanie odpowiedzieli błyskawicznie. Po podaniu z głębi pola przed szansą stanął Mikołaj Nojek, ale trafił wprost w bramkarza rywali.

Jeszcze lepszą sytuację do rozstrzygnięcia meczu na swoją korzyść żółto-niebiescy mieli w 78.minucie, kiedy strzał Nojka odbił golkiper radomian, a dobijający do pustej bramki Kacper Ostrowski posłał piłkę nad poprzeczką.

W końcówce inicjatywę zdecydowanie przejęli grójczanie, ale nie udało się jej przełożyć na gola i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Tak mecz z Centrum Radom skomentował trener piłkarzy Mazowsza, Jerzy Engel jr:

Centrum to nie jest przypadkowa drużyna. Do dzisiejszego meczu nie straciła żadnego punktu. Generalnie był to jeden z lepszych meczów w lidze okręgowej, jaki w tej rundzie widziałem. Było dobre tempo i duże zaangażowanie z obu stron, a sędzia pozwalał grać agresywnie. Całe szczęście obyło się bez urazów.

Co ważne, dla nas był to trzeci mecz na zero z tyłu. To cieszy i świadczy o dobrej grze defensywnej całego naszego zespołu. Kacper Filewski mimo, że jest w dobrej formie, to nie miał dzisiaj zbyt dużo interwencji.

W szatni widać było, że zawodnicy czuli niedosyt. Mogliśmy wywieźć stąd komplet punktów, bowiem mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje.

Punkt zdobyty na trudnym terenie dedykujemy prezesowi Pawłowi Sucheckiemu, który w tygodniu poprzedzającym mecz obchodził urodziny!

Za tydzień na Laskową przyjedzie Powiślanka Lipsko, która od kilku sezonów należy do czołówki radomskiej okręgówki. W tym sezonie po sześciu kolejkach ma na koncie jedenaście punktów i zajmuje szóstą lokatę. Mazowsze z czternastoma punktami jest czwarte.

Centrum Radom – Mazowsze Grójec 0:0
Skład Mazowsza: Filewski – Grygiel, Gałka, Wierzbicki, Skowroński, Snopov, Derewicz, Wątorski (46. Konopka J.), Złoch, Nojek (78. Dulemba), Ostrowski (78. Dusza)


autor: MazowszeGrojec.pl
źródło: własne
dodane: 17 września 2023 r. (11:59)

MazowszeGrojec.pl na Facebooku

Wspierają nasGrojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Mamy zielony certyfikat PZPN


PZPN wyróżnił akademię GKS Mazowsze Grójec „zielonym certyfikatem”, który przyznawany jest klubom prowadzonym według wysokich standardów organizacyjnych i szkoleniowych.Wkrótce

SOBOTA, 11 LISTOPADA

Trampkarze: Broń Radom - Mazowsze 2010 Grójec 10.00

Trampkarze: Mazowsze 2009 Grójec - Video Ciepielów 12.00

NIEDZIELA, 12 LISTOPADA

Seniorzy - liga okręgowa: Jodła Jedlnia-Letnisko - Mazowsze Grójec 13.00