Dzisiaj jest sobota, 15 czerwca 2024 roku

Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Proch Pionki 0:1

Żółto-niebiescy po raz drugi z rzędu zeszli z boiska pokonani. Mimo ambitnej postawy ulegli minimalnie Prochowi Pionki.

W sobotnie popołudnie w deszczowej  i wietrznej aurze kibice na stadionie w Grójcu obejrzeli typowy mecz walki. O jego losach zdecydowała 38.minuta, kiedy goście za sprawą Mateusza Szczepańskiego objęli prowadzenie. Najlepszą sytuację dla Mazowsza miał w 18.minucie Kamil Wierzbicki, ale minimalnie chybił.

Po przerwie grójczanie odważniej ruszyli do przodu. Ambitnie walczyli, ale nie przełożyło się to na konkrety i mecz zakończył się minimalnym zwycięstwem Prochu.

- Wiedzieliśmy, że kto pierwszy strzeli w tym meczu bramkę to będzie miał dużą szansę wygrać. Nam się to nie udało, chociaż mieliśmy kilka sytuacji. Chwała chłopakom za drugą połowę, w której mocno przycisnęli Proch. Ryzykując kontry, zamknęliśmy rywali na ich połowie. Zagraliśmy z dużym zębem i w tym meczu walki to my byliśmy tymi bardziej walecznymi i lepiej fizycznie wytrzymaliśmy mecz. Prochowi trzeba oddać, że bronił się bardzo dobrze – powiedział trener Mazowsza, Jerzy Engel jr. – Żałujemy, bo bardziej sprawiedliwy byłby po takim spotkaniu remis – dodał.

Szkoleniowiec zwrócił uwagę, że sobotnim spotkaniem z Pionkami jego drużyna zakończyła cykl sześciu meczów z rywalami, którzy mają w tym sezonie za cel awans do V ligi. - Mimo dwóch ostatnich przegranych, całą tę serię oceniam na plus. Jesteśmy zupełnie inną drużyną, niż w zeszłym sezonie. Z każdym rywalem walczymy jak równy z równym. Po pierwszych dziewięciu meczach zebraliśmy wiele pochwał i zyskaliśmy szacunek wśród przeciwników. Chciałbym podkreślić, że cały czas jesteśmy w trakcie budowania drużyny i to nie jest jeszcze czas, kiedy możemy rozjeżdżać każdego przeciwnika niczym przysłowiowy walec – podkreślił Engel.  

W następnej kolejce żółto-niebiescy pojadą do Taczowa na mecz z Wulkanem Zakrzew. Beniaminek z sześcioma punktami na koncie zajmuje trzynaste miejsce w tabeli.

Mazowsze Grójec – Proch Pionki 0:1 (0:1)
Gol: Szczepański (38.)
Skład Mazowsza: Filewski – Skowroński (90. Dusza), Gałka, Wierzbicki, Grygiel, Złoch (83. Kozłowski), Derewicz, Wątorski, Snopov (68. Dulemba), Nojek (68. Sosnowski) , Ostrowski


autor: MazowszeGrojec.pl
źródło: własne
dodane: 8 pazdziernika 2023 r. (17:21)

MazowszeGrojec.pl na Facebooku

Wspierają nasGrojec24.net - Grójec i Powiat Grójecki

Mamy zielony certyfikat PZPN


PZPN wyróżnił akademię GKS Mazowsze Grójec „zielonym certyfikatem”, który przyznawany jest klubom prowadzonym według wysokich standardów organizacyjnych i szkoleniowych.Wkrótce

SOBOTA, 15 CZERWCA 2024

Tymex Liga Okręgowa: Mazowsze Grójec - Jodła Jedlnia-Letnisko 13.00