Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024 roku

Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Zodiak Sucha 2:0

Podopieczni Jerzego Engela jr zasłużenie pokonali przed własną publicznością beniaminka z Suchej. Na listę strzelców wpisali się dwaj napastnicy: Mikołaj Nojek oraz Kacper Sosnowski.

Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana, ale optyczną przewagę mieli grójczanie, którzy wypracowali sobie dwie doskonałe sytuacje strzeleckie. W 19.minucie po prostopadłym podaniu od Jakuba Derewicza bliski szczęścia był Wiktor Dusza, ale młody snajper Mazowsza trafił w słupek. Jeszcze lepszą okazję w 36.minucie miał Mikołaj Nojek, ale z bliska posłał piłkę nad poprzeczką.

Grójczanie jeszcze mocniej przycisnęli po przerwie. W środku pola świetnie radzili sobie Jakub Derewicz i Aleks Wątorski. W 56.minucie pierwszy z nich znalazł w polu karnym Mikołaja Nojka, który precyzyjnym strzałem po ziemi dał prowadzenie Mazowszu. Kilka minut później podwyższyć mógł Daniel Złoch, ale w sytuacji sam na sam trafił w grającego trenera gości, Pawła Młodzińskiego. Później na chwilę inicjatywę przejął Zodiak. Przyjezdnym udało się nawet pokonać Kacpra Filewskiego, ale sędzia gola nie uznał, ponieważ jego asystent dopatrzył się spalonego.

W ostatniej akcji meczu wynik na 2:0 ustalił rezerwowy napastnik grójczan, Kacper Sosnowski. Po rajdzie na lewej flance innego rezerwowego – Kacpra Ostrowskiego – młody snajper z bliska wepchnął piłkę do siatki.

Po jedenastu kolejkach żółto-niebiescy zajmują trzecie miejsce w tabeli Tymex Ligi Okręgowej. Do lidera z Pionek tracą zaledwie punkt. Za tydzień grójczan czeka mecz z kolejnym beniaminkiem. W sobotę wybiorą się do Iłży na mecz z dziewiątą w tabeli Polonią (godz. 13).

Mazowsze Grójec – Zodiak Sucha 2:0 (0:0)
Gole: Nojek (56.), Sosnowski (90.)
Skład Mazowsza: Filewski - Grygiel, Gałka, Konopka J., Skowroński (68. Kozłowski), Dulemba (46. Snopov), Derewicz, Wątorski, Złoch, Nojek (70. Ostrowski), Dusza (74. Sosnowski)

dodane: 22 pazdziernika 2023 r. (10:36)