Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024 roku

Liga okręgowa: Polonia Iłża – Mazowsze Grójec 2:4

Podopieczni Jerzego Engela jr obronili pozycję wicelidera tabeli Tymex Ligi Okręgowej. Pokonali na wyjeździe 4:2 (1:1) Polonię Iłża. Na listę strzelców wpisali się: Kacper Ostrowski, Wiktor Dusza, Piotr Grygiel oraz Aleksander Dulemba.

W sobotnim meczu szkoleniowiec Mazowsza nie mógł skorzystać z trzech podstawowych zawodników. Za kartki pauzował lewy obrońca Grzegorz Skowroński, a urazów na środowym treningu nabawili się stoper Kamil Wierzbicki oraz napastnik Mikołaj Nojek. Ich miejsce w wyjściowej jedenastce zajęli: Jan Kozłowski, Timofii Snopov oraz Kacper Ostrowski. W pierwszym składzie wybiegło łącznie aż pięciu młodzieżowców.

Piłkarze beniaminka postawili grójczanom trudne warunki. Przy grząskiej nawierzchni nie brakowało twardej, aczkolwiek czystej walki w środku pola. Świetną okazję do otwarcia wyniku miał Daniel Złoch, ale uderzył nad poprzeczką. Swoje sytuacje mieli też rywale, ale to Mazowszu po składnej akcji udało się objąć prowadzenie. W 33.minucie podanie z głębi pola klatką piersiową do Wiktora Duszy zgrał Daniel Złoch. Młody napastnik odegrał do lepiej ustawionego Kacpra Ostrowskiego, który precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał golkipera Polonii. Gospodarze odpowiedzi bardzo szybko, wykorzystując gapiostwo w obronie Mazowsza. Uderzeniem głową wyrównał Jakub Jabłoński.

Szalona, pełna błędów i zwrotów akcji była druga połowa. Grójczanie od pierwszych minut odważniej zaatakowali. W 50.minucie z bliska w poprzeczkę trafił Wiktor Dusza, a po chwili uderzenie głową Kacpra Ostrowskiego z najwyższym trudem odbił bramkarz.

Żółto-niebiescy objęli prowadzenie w 64.minucie. Piłkę na środku boiska przejął Ostrowski i uruchomił Złocha. Dośrodkowanie skrzydłowego Mazowsza odbił bramkarz Polonii, a Dusza nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Gospodarze odpowiedzieli błyskawicznie. Bezpośrednio z rzutu rożnego Kacpra Filewskiego zaskoczył Paweł Kopciał.

Z remisu miejscowi kibice nie cieszyli się długo. Po rzucie z autu podanie przedłużył Daniel Złoch. Z woleja uderzył rozgrywający bardzo dobre zawody Timofii Snopov, a piłkę do bramki rywali skierował obrońca Mazowsza, Piotr Grygiel.

Wynik meczu w 84.minucie ustalił rezerwowy Aleksander Dulemba. Z rzutu wolnego zacentrował Daniel Złoch, a młody pomocnik grójczan posłał piłkę do siatki precyzyjnym uderzeniem głową.

Po dwunastu kolejkach żółto-niebiescy z 26 punktami na koncie zajmują drugie miejsce w tabeli. Do lidera – Prochu Pionki – tracą jedno oczko. Taką samą przewagę mają nad trzecia Warką. Za tydzień czwarty z rzędu meczu z beniaminkiem. Do Grójca przyjedzie zamykający stawkę zespół Akcja I Jastrzębia (sobota, godz. 13.00).

Polonia Iłża – Mazowsze Grójec 2:4 (1:1)
Gole: Jabłoński (40.), Kopciał (65.) – Ostrowski (33.), Dusza (64.), Grygiel (67.), Dulemba (84.)
Skład Mazowsza: Filewski – Grygiel, Gałka, Konopka J., Kozłowski (90. Merski), Snopov (78. Dulemba), Wątorski (88. Pawlak), Derewicz, Złoch (90. Konopka M.), Dusza (68. Sosnowski), Ostrowski

dodane: 29 pazdziernika 2023 r. (07:52)