Dzisiaj jest niedziela, 28 kwietnia 2024 roku

Liga okręgowa: Jodła Jedlnia-Letnisko – Mazowsze Grójec 1:1

Podopieczni Jerzego Engela jr w niedzielnym meczu podzielili się punktami z Jodłą. Grójecka drużyna bez kilku podstawowych zawodników pokazała się z dobrej strony i niewiele zabrakło jej do pełni szczęścia. Gola dla Mazowsza zdobył Timofii Snopov.

Mecz mimo, iż nie obfitował w wiele sytuacji bramkowych mógł się podobać. Toczył się bowiem w szybkim tempie z dużym zaangażowaniem obu drużyn.

Lepiej niedzielne zawody rozpoczęli gospodarze. W 7.minucie grójczan od straty gola po uderzeniu z dystansu uratował słupek. Z upływem minut żółto-niebiescy zaczęli jednak przejmować inicjatywę, co przełożyło się na wiele stałych fragmentów gry pod bramką Jodły, a ostatecznie dało prowadzenie. W doliczonym czasie gry do pierwszej połowy piłkę z rzutu wolnego w szesnastkę rywali posłał Aleks Wątorski, a bramkę na 1:0 zdobył skrzydłowy Timofii Snopov.

Po przerwie przewagę zyskali na chwilę gospodarze. W 50.minucie ofiarnym wyjściem z bramki Mazowsze od straty gola uratował Kacper Filewski. Kiedy wydawało się, że grójczanie opanowali sytuację i mają mecz pod swoją kontrolą, miejscowi wyrównali. W 79.minucie po rzucie wolnym gola zdobył Tomasz Oparcik. Jodła kończyła mecz w dziesiątkę (druga żółta kartka dla jednego z obrońców), i ostatnie słowo mogło należeć do grójczan. W 88.minucie po indywidualnej akcji rezerwowego Kacpra Sosnowskiego piłka trafiła pod nogę Aleksandra Dulemby, ale młody skrzydłowy trafił w słupek.

Dzięki remisowi Mazowsze pozostaje liderem Tymex Ligi Okręgowej z jednym punktem przewagi nad KS Warka i Centrum Radom. Za tydzień ostatnia kolejka rundy jesiennej. Kibiców czekają derby powiatu grójeckiego. W sobotę na stadion przy ulicy Laskowej przyjedzie Pilica Nowe Miasto. Pierwszy gwizdek o godz. 13.00.

Jodła Jedlnia-Letnisko – Mazowsze Grójec 1:1 (0:1)
Gole: Oparcik (79.) – Snopov (45.)
Skład Mazowsza: Filewski – Grygiel (89. Merski), Pawlak, Konopka J., Skowroński, Snopov (80. Kozłowski), Derewicz, Wątorski, Dulemba, Ostrowski, Dusza (75. Sosnowski)

dodane: 12 listopada 2023 r. (20:17)